XII Dolnośląski Konkurs Plastikowych i Kartonowych Modeli RedukcyjnychW czerwcu tego roku w Bogatyni odbywał się XII Dolnośląski Konkurs Plastikowych i Kartonowych Modeli Redukcyjnych Bogatynia 2017. Razem z synem braliśmy udział w zawodach w kategorii młodzików i seniorów.  Do konkursu zgłosiliśmy dwa modela plastikowe Spitfire MK V skala 1:72 ( Revell ) i ME109 G5 skala 1:48 ( EDUARD ).

 

Organizatorem konkursu było  Bogatyńskie Stowarzyszenie Modelarzy ?ISKRA?. W konkursie zgłoszono wiele modeli kartonowych i plastikowych.

 

fot. Bartek Kozłowski

Można było podziwiać modele w wielu kategoriach. Na wystawie nie zabrakło samolotów, czołgów, budowli, figurek, okrętów i modeli kolejowych.

fot. Jakub Frąckiewicz

W konkursie połączonym z wystawą brało udział ponad 200 uczestników z całego kraju, byli też reprezentanci z Czeskiej Republiki. Impreza trwała od 23 do 25 czerwca 2017 r. Nasze modele zawieźliśmy 24 czerwca. W czasie trwania wystawy otwartej dla zwiedzających była też prowadzona giełda modelarska, na której można było zakupić modele plastikowe jak i kartonowe. osobiście zainteresowały mnie Palny Modelarskie stare roczniki, które przypominały mi dziecięce czasy. Wystawa była podzielona na dwie części otwartą dla zwiedzających i konkursową dla zawodników. W części konkursowej można było wymienić doświadczenia z innymi modelarzami i instruktorami modelarskimi.

Nasze modele zajęły w konkursie drużynowym 13 miejsce, a indywidualnie Kuba zdobył wyróżnienie za model Spitfire MK V skala 1:72.