Jak sklejać

 Jak sklejać modele ? – często zadajemy to pytanie kiedy chcemy rozpocząć przygodę z modelarstwem.

Odpowiedź nie jest łatwa. Dlatego, że każdy kto rozpoczyna zabawę z modelami szuka czegoś innego. Jedni chcą skleić model i traktować go jak zabawkę dla dzieci, inni traktują model jako element dekoracyjny w mieszkaniu, a jeszcze inni sklejają model i uczestniczą w różnego rodzaju wystawach i konkursach. Są też tacy, którzy chcą odwzorować dokładnie sprzęt wojskowy czy cywilny z jego pierwowzorem.

Każdy szuka czegoś innego w pasji jakim jest modelarstwo. Zawsze interesowałem się wojskiem i techniką wojskową, stąd wzięła się moje zamiłowanie do modeli. Dzięki modelom mogłem poznać dany sprzęt oraz jego historię. Dlatego odpowiem na to pytanie w ten sposób – sklejać modele należy cierpliwie. Warto też wymieniać się doświadczeniami z innymi modelarzami, poznawać ich techniki modelarskie. Chciałbym tu zaproponować zapoznanie się z filmem jaki został nagrany przez Pana Tomasza ze sklepu AGTOM, film ten zachęca do budowy modeli i zapoznania się z modelarstwem.

„Pierwszy model do sklejania – Wstęp do modelarstwa” –  opracowanie Sklepu Modelarskiego AGTOM z Krakowa

Mamy już za sobą wstęp do budowy modeli, wiemy jak przygotować model do sklejania, to zaczynamy. Kolejne etapy budowy modelu oprzemy o budowę samolotu

Supermarine Spitfire Mk.IXc firmy EDUARD w skali 1;48 .

Budowę modelu będziemy mogli śledzić w rozdziale poświęconym Etapy budowy modelu.